Դավիթ Տոնոյանն ու ՆԱՏՕ-ի պաշտոնյան քննարկել են գործակցությունը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը աշխատանքային այցով Բրյուսելում է՝ Աֆղանստանում ՆԱՏՕ-ի «Վճռական աջակցություն» առաքելությանը ուժեր տրամադրող երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով:
ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանն այսօր հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Միրչա Ջոանայի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կարեւորել են Հայաստանի մասնակցությունը Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում իրականացվող առաքելություններին:
Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է Հայաստանի կողմից Սիրիայում իրականացվող մարդասիրական առաքելության ընթացքը, նպատակները, առաքելության կարողությունների եւ աշխարհագրության ընդլայնման հնարավորությունները:

Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan is taking part in the meeting of defense ministers of the nations contributing to NATO Resolute Support Mission in Afghanistan.
According to the Armenian Defense Ministry, Davit Tonoyan has me NATO Deputy Secretary General Mircea Geoana in Brussels today.
The parties discussed the issues on Armenia-NATO cooperation agenda and attached importance to Armenia’s participation in the missions in Kosovo and Afghanistan.
Davit Tonoyan presented the ongoing Armenian humanitarian mission in Syria, its process, objectives and capacities, as well as possibility of expanding the geographic coverage of the mission.