«Հայաստանը կարեւոր գործընկեր է ՆԱՏՕ-ի համար»
Հայաստանը կարեւոր գործընկեր է ՆԱՏՕ-ի համար, ասել է դաշինքի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը՝ Նյու Յորքում հանդիպելով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Վարչապետն ասել է, որ Հայաստանը կարեւորում է ՆԱՏՕ-ի հետ գործընկերությունը, հատկապես համագործակցությունը խաղաղապահ առաքելությունների շրջանակում եւ հետաքրքրված է դրա խորացմամբ, հաղորդում են կառավարությունից:
Անդրադարձ է եղել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացին։ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը հակամարտության լուծումը տեսնում է բացառապես խաղաղ կարգավորման գործընթացի շրջանակում։

Armenia is an important partner, says NATO Secretary General
Armenia is an important partner for NATO, the organization’s Secretary General Jens Stoltenberg said to Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan at the meeting in New York.
Pashinyan underlined that Armenia values the partnership with NATO, particularly cooperation in the framework of peacekeeping mission, and wants to strengthen it, the government’s press service said.
The parties touched upon the process of Karabakh conflict settlement. Nikol Pashinyan remarked that Armenia sees only one solution, which is an exclusively peaceful settlement.