Ամփոփվել է ՆԱՏՕ-ի փորձագետների այցը Հայաստան
Հուլիսի 16-ից 19-ը Հայաստանում էր ՆԱՏՕ-ի հեռավար տարաբաշխված ուսուցման ոլորտի փորձագետների խումբը՝ ծրագրերի համակարգող, պրոֆեսոր Պյոտր Գավլիչեկի գլխավորությամբ:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ուսումնական հաստատությունների դասախոսական կազմի համար ՆԱՏՕ-ի փորձագետներն անցկացրել են «Հեռավար դասընթացի ստեղծում եւ զարգացում» խորագրով գործնական դասընթաց, որի շրջանակում ներկայացվել են հեռավար դասընթացների ստեղծման մեթոդաբանությունը եւ արդի գործիքակազմը:
Դասընթացի արդյունքների ամփոփման ընթացքում քննարկվել են ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատություններում հեռավար տարաբաշխված ուսուցման կարողությունների ներդրման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները եւ հետագա ծրագրերը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ՀՀ ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչների համար ՆԱՏՕ-ի «Պաշտպանական կրթության զարգացման» ծրագրի կողմից նմանատիպ դասընթացների շարունակականության ապահովման, ինչպես նաեւ համապատասխան խորհրդատվության եւ մասնագիտական գրականության տրամադրման վերաբերյալ:

A group of NATO experts on distributed e-learning, headed by Program Manager, Professor Piotr Havlicek has concluded today the visit to Armenia, which kicked off on July 16.
The NATO experts held the “Organizing and developing e-learning” workshop for the faculty of military education institutions of the Armenian Defense Ministry, during which they presented the methodology and relevant tool set.
As the parties concluded the workshop, they discussed the efforts aimed at introduction of distributed e-learning in the ministry’s education institutions and the next projects on the cooperation agenda.
The parties have also agreed to continue organizing similar workshops, consultation and provision of specialized literature for representatives of the ministry’s education institutions in the scope of NATO Defense Education Enhancement Programme (DEEP).