ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանին եւ հայ ժողովրդին
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը շնորհավորել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին եւ հայ ժողովրդին` միջազգային չափանիշներին համապատասխան ընտրությունների անցկացման գործում առաջընթաց արձանագրելու համար:
«Մենք հիմք ենք ընդունում միջազգային դիտորդական առաքելության նախնական արդյունքները, որոնք փաստում են, որ ընտրությունները լավ կազմակերպված են անցել ու հարգվել են մարդու հիմնարար ազատությունները: Մենք ողջունում ենք Հայաստանի արձանագրած առաջընթացը նախորդ ընտրություններից հետո ընկած ժամանակահատվածում եւ վստահ ենք, որ հետագա քայլեր կձեռնարկվեն բացթողումների լրացման ուղղությամբ»,-ասված է ՆԱՏՕ-ի հայտարարության մեջ:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը պատրաստ է շարունակել Նախագահ Սարգսյանի հետ աշխատանքը` ՆԱՏՕ-Հայաստան գործընկերության հետագա զարգացման ուղղությամբ:

The Secretary General of NATO Anders Fogh Rasmussen congratulated the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan and the Armenian people for recording progress in holding the recent presidential elections in line with the international standards.
"We have taken note of the preliminary findings of the Observer Mission, which stated that the election was well-administered and characterized by a respect for fundamental freedoms. We welcome the progress made by Armenia since the last elections and trust further steps will be undertaken to address the remaining deficiencies."
Among other things the NATO Spokesperson stated that the Secretary General looks forward to further working with President Sargsyan in further developing NATO-Armenia partnership.