ՆԱՏՕ-ում քննարկվել է ՀՀ խաղաղապահների գործունեության հեռանկարը
Բրյուսելում ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նիստերին, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել են միջազգային առաքելություններին ՀՀ խաղաղապահների մասնակցության հեռանկարները:
ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նիստերին մայիսի 20-ին մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի միացյալ զինված ուժերի գերագույն հրամանատարի տեղակալ, Մեծ Բրիտանիայի ցամաքային զորքերի գեներալ Ադրիան Բրադշոուի հետ հանդիպմանը Յուրի Խաչատուրովը ներկայացրել է միջազգային առաքելություններին հայ խաղաղապահների մասնակցության հեռանկարները, ինչպես նաեւ ԼՂ հակամարտության շուրջ կատարվող ռազմական զարգացումները, առաջնագծում տեղի ունեցած վերջին միջադեպերը:
Ադրիան Բրադշոուն իր երախտիքն է հայտնել Աֆղանստանում եւ Կոսովոյում անցկացվող կոալիցիոն առաքելություններին ՀՀ ԶՈՒ-ի շարունակական մասնակցության համար:

Among other issues, prospects of Armenian peacekeepersʹ participation in international missions were discussed at NATO Military Committee sessions in Brussels.
Delegation headed by Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Yuri Khachaturov took part in the NATO Military Committee sessions on May 20.
During his meeting with Deputy Supreme Allied Commander Europe, UK Commander Land Forces Adrian Bradshaw, Yuri Khachaturov presented the prospects of Armenian peacekeepersʹ participation in international missions as well as military developments around NK conflict and recent developments on the frontline.
Adrian Bradshaw expressed his gratitude for Armenian Armed Forcesʹ ongoing involvement in the coalition missions in Afghanistan and Kosovo.